Silah Satış Genel Bilgi

Covid-19 kapsamında normalleşme sürecine girilmesi nedeniyle 05.07.2021 tarihinden itibaren Kurumumuzca yapılan silah ve fişek satışlarında uygulanan randevu sayısı artırılmıştır.

08.09.2020 tarihinden itibaren Kurumumuza silah ve fişek almak için gelen kişiler ile Anlaşmalı Mermi Satıcılarına HES (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır. Kurumuza gelen silah ve fişek alacak kişiler ile Anlaşmalı Mermi Satıcılarının HES kodu edinmelerini önemle rica ederiz.

Kurumumuzun 18.08.2020 tarihli iç yayını ile COVİD-19 yayılma hızının ülkemizde ve Kurumumuzda yükselmeye başlaması nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 24.08.2020 Pazartesi gününden itibaren silah ve fişek satışlarında Nisan 2020 ayında başlanılan randevu sistemine özen gösterilmesi gerekmekte olup herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından hak sahiplerinin randevulu olarak Kurumumuza gelmelerini rica ederiz.

- Tüm Yerli/İthal silah ve fişek bilgilerine ve Ankara satışlarına silahlar ve fişekler bölümünden ulaşabilirsiniz.

- İthal silah ve fişek fiyatları; Savunma Sanayi Müsteşarlığınca ABD Doları olarak tespit edilmekte olup, Silah ve fişek bedelleri satış esnasında günlük Merkez Bankası döviz satış kuru karşılığı Türk Lirası (TL) olarak tahsil edilmektedir.

- Tüm satışlarda satış anındaki stok durumu esas alınır.

- Satılan ürünlerle ilgili üretici firmaların, kendilerine ait model ve aksesuarların bazılarında veya tamamında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

- Ürünler için üretici firma web sitesinden detaylı inceleme yapılabilir.

- Anlaşmalı Mermi Satıcılar; Kurumumuzca belirtilen fiyatlara sözleşme gereği bölgelerine göre tespit edilen kâr marjı ilave etme hakkına sahiptir. Anlaşmalı Mermi Satıcıları yörelerine göre uygulanan fiyatlara bağlı kalmak zorundadır.

- Satış anındaki fiyatlar geçerli olup %18 KDV dahildir.

_Footer