SIKÇA SORULAN SORULAR

Anasayfa / Sıkça Sorulan Sorular 
Silah veya Mermi Satın Almak İçin Ne Yapmalıyım?

6136 Sayılı Kanun uygulamasını gösteren 91/1779 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Yönetmelik gereği;- Sivil vatandaşlar Mülki İdare Amirine, (Hak sahiplerinin ikametgahlarına göre İl Emniyet Müdürlüğü/İl Jandarma Komutanlığı).- Askeri Personel ise bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıklarına başvurmaları gerekmektedir.

Resmi Olarak Silah ve Fişekleri Nereden Alabilirim?

6136 Sayılı Kanun uygulamasını gösteren 91/1779 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Yönetmelik gereği;- MKE Şirketi Silah Satış ve Poligon Şubesi Müdürlüğü Dögol Caddesi No:4 Anadolu (Tandoğan) Meydanı ANKARA- MKE Şirketi İstanbul Pazarlama Şubesi Müdürlüğü Ömer Avni Mahallesi İnönü Caddesi No:44 Beyoğlu/İSTANBUL adresinden yerli-yabancı tabanca ve fişek alınmaktadır.- İllerdeki MKE Şirketinin Anlaşmalı Mermi Satıcılarından da sadece yerli/yabancı fişek alınabilir.
Silah Ruhsatı (Bulundurma Veya Taşıma) Nasıl Alabilirim?6136 Sayılı Kanun uygulamasını gösteren 91/1779 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Yönetmelik gereği; Silahlara taşıma ve bulundurma ruhsatlarının verilmesi Mülki İdare Amirinin tasarrufundadır. Bkz: www.egm.gov.tr (Sayfa: İl Emniyet Müdürlükleri)

İkinci El Silah Satışınız Var Mı?

Şirketimizde ikinci el ve benzeri silah satışı yapılmamaktadır.

Kredi Kartı, Taksitle veya İndirimli Silah Alabilir miyim?

Şirketimiz bünyesindeki silah ve fişek satışlarında kredi kartı tek çekim veya peşin ödeme yapılmaktadır. Ayrıca, silah ve fişek satışlarında "fiyat indirimi, taksitlendirme ve kampanya gibi uygulamalar" mevcut değildir.

İkinci El Silah Satışınız Var Mı?

Şirketimizde ikinci el ve benzeri silah satışı yapılmamaktadır.

Tabanca Fişeği Almak İçin Ne Gerekiyor?

Tabanca fişeği almak için "Mermi İhtiyaç Belgesi" gereklidir.

Mermi İhtiyaç Belgesi Nereden Alınmaktadır?

Sivil vatandaşlar Mülki İdari Amirliğinden. (Hak sahiplerinin ikametgahlarına göre İl Emniyet Müdürlüğü/İl Jandarma Komutanlığı)- TSK Personellerinden çalışanlar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıklarından, Emekliler ise bağlı bulundukları Askerlik Şubelerinden almaktadır.

Tabanca Atış İmkanı Var Mı?

Tabanca Atış Poligonumuzda, yalnız mesai saatleri içerisinde Şirketimizden yeni silah alan hak sahiplerinin atışları yürütülmektedir. Koşullar müsait olmadığından bireysel atış imkanı bulunmamaktadır.

Silah ve Fişek Alım Mevzuatı İle İlgili Nereden Bilgi Alabilirim?

Silah ve fişek alım mevzuatı ile ilgili tüm detayları; Emniyet Genel Müdürlüğünün www.egm.gov.tr web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Şirketinizin Bireysel İthal Silah Siparişi Verme İmkanı Var Mıdır?

Şirketimizce şahıs isteğine göre ithal etme yetkimiz bulunmamaktadır. İthal yetkisi topluca Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından kullanılmaktadır. Satışta bulunan yerli ve ithal silahlara web sitemiz www.mke.gov.tr/tr/SilahSatis adresinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Silah Satın Alma Yetki Belgem Hazır İstediğim Silah Stoklarda Yok Ne Zaman Geleceği Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Şirketimiz web sitesi güncel olup, satışta olan silahlar yer almaktadır. İstemiş olduğunuz silahın satışa sunulup sunulmadığını Şirketimiz web sitesi www.mke.gov.tr silah satış sayfasını takip edebilirsiniz.

Yeni Bir Ruhsatlı Tabanca Almak İstiyorum Bunun İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Bulunduğunuz İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat ederseniz istemiş olduğunuz detaylı bilgilere oradan ulaşabilirsiniz.